Lwy Częstochowa

Switch to desktop Register Login

News

class="gkFeaturedItemTitle" Mistrz Polski lepszy od Reprezentacji Ligi. Startowali zawodnicy Lwów

Towarzyskim starciem Drużynowego Mistrza Polski - MS Śląska Świętochłowice z Reprezentacją Ligi zakończył się sezon 2018 w speedrowerze. Górą w ostatnim tegorocznym spotkaniu byli gospodarze - 83:76. W ekipie gości wystartowało trzech zawodników naszego klubu.

Dla mieszanej ekipy gości najlepiej punktował Piotr Jamroszczyk (Lwy Avia Częstochowa).

W niedzielę w Kaletach odbyła się uroczysta gala i podsumowanie sezonu 2018 w rozgrywkach I ligowych na południu naszego kraju. W ramach imprezy rozegrano towarzyskie spotkanie Lwów Avia z Reprezentacją Ligi Południowej, które goście wygrali 88:71.

Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Mateusz Złotnicki (19), który wystartował jednak w sześciu biegach. Tak samo jak Nikodem Mlek (16+3).

W sobotę na torze w Poczesnej rozegrano także Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Południowego Kobiet, w których wystartowała trójka reprezentantek Lwów Częstochowa. Niestety, brak większej ilości chętnych spowodowało, ze były to jedyne uczestniczki zawodów.

Turniej padł łupem 15-letniej Alicji Hamary, za którą już także rywalizacja m.in. w Indywidualnych Mistrzostwach Europy.

class="gkFeaturedItemTitle" Deska mistrzem okręgu południowego Żaków, Łysakowski z brązem!

W minioną sobotę na torze PKS Victorii Poczesna rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Południowego Żaków. W imprezie triumfował z kompletem punktów 12-letni reprezentant Lwów Krasnali Częstochowa - Jakub Deska! Na podium stanął dodatkowo Filip Łysakowski.

W turnieju drużynę z Częstochowy reprezentowało w sumie sześciu reprezentantów.

W sobotnie popołudnie na torze przy ul. Starzyńskiego 10a odbył się Indywidualny Turniej o Puchar Prezesa Janusza Danka i Czapkę Krasnala. Na starcie stanęło szesnastu adeptów szkółki prowadzonej przez Bartka Pawlika i Sebastiana Charbicha.

Triumfował 13-letni Igor Czajkowski, któremu wykluczenie uniemożliwiło wywalczenie kompletu punktów.