Lwy Częstochowa

Switch to desktop Register Login

Turniej Gwiazdkowy zakończy sezon 2018 w Częstochowie

W ostatnich latach klubowym zwyczajem stało się, aby kończyć sezon Turniejem Gwiazdkowym. Jest to ostatnie ściganie w roku kalendarzowym, wobec czego większość uczestników jedzie już na totalnym luzie. W tym roku również takową imprezą zakończymy udany dla nas sezon.

Zawody zostały zaplanowane na 22 grudnia.

Do gwiazdkowego ścigania w Częstochowie powrócono w 2013 roku, kiedy to szesnastu zawodników stanęło do rywalizacji w 23-biegowym turnieju indywidualnym. Klasą dla samego siebie był tego dnia Robert Bandosz, który wywalczył komplet dwudziestu ośmiu punktów. W finale reprezentant ZKS-u Zielona Góra przywiózł za swoimi plecami Daniela Ordona, Kamila Bielaczka i Tomasza Włodarczyka, a na torze oglądaliśmy również m.in. Sebastiana Paruzela, Piotra Kupczyka, Damiana Natońskiego czy Annę Nicer i obecnego żużlowca Włókniarza Częstochowa - Michała Gruchalskiego. Zawodnik, który w ostatnich dniach został powołany do młodzieżowej kadry Polski zdobył wówczas osiem oczek.

Dwie kolejne edycje przybrały charakter zawodów parowych, w których dwukrotnie wygrywał Michał Sassek. Leszczynianin raz startował w duecie z Mateuszem Radomskim, a rok później z kolei z Arturem Reszelewskim. Impreza przed dwoma laty to z kolei ściganie w ramach rywalizacji klubowej. Drużyna "B" w składzie z Mateuszem Radomskim, Tomaszem Pompą czy Damianem Natońskim wygrała różnicą dziesięciu oczek nad swoimi rywalami, gdzie prym wiódł Sebastian Paruzel.

Wyniki ostatnich Turniejów Gwiazdkowych:
2013 - I. Robert Bandosz, II. Daniel Ordon, III. Kamil Bielaczek (pełne wyniki TUTAJ)
2014 - I. Sassek/Radomski, II. Giemza/J. Jakubiak, III. Rycharski/Krzyczman (pełne wyniki TUTAJ)
2015 - I. Sassek/Reszelewski, II. Paruzel/Kwiecień, III. Pawlik/Złotnicki (pełne wyniki TUTAJ)
2016 - Drużyna "A" - Drużyna "B" 65:75 (pełne wyniki TUTAJ)
2017 - I. S. Paruzel/K. Paruzel, II. Włodarczyk/Dudek, III. Lukas/Złotnicki (pełne wyniki TUTAJ)

Lwy Częstochowa, Konrad Cinkowski

© Lwy Unimot Częstochowa 2013

Top Desktop version