Lwy Częstochowa

Switch to desktop Register Login

Cztery krajowe imprezy w Częstochowie!

Klaruje nam się powoli kalendarz sportu speedrowerowego na sezon 2019. Poznaliśmy daty m.in. rozgrywek ligowych oraz kilku poszczególnych imprez krajowych wraz z miejscem ich organizacji. Cztery turnieje zawitają do Częstochowy.

14 kwietnia (niedziela) wystartuje ligowa karuzela. Obecnie pozostaje nam czekać na informacje, z kim i na którym torze zmierzą się podopieczni Tomasza Pokorskiego.

Pierwszą przyznaną nam przez Polską Federację Klubów Speedrowerowych imprezą na rok 2019 jest nowy twór w kalendarzu - Best Pairs. Mają to być zawody całkowicie komercyjne (z osobnym wpisowym i nagrodami materialnymi), do których mogą się zgłaszać dowolne - bez względu na przynależność klubową - trójki zawodników. Wkrótce mamy się dowiedzieć więcej na temat tego projektu. Zawody rozegrane zostaną przy ul. Starzyńskiego 10a - 14 lipca i będzie to 2. runda (inauguracja 2 czerwca w Zielonej Górze).

Na następne zawody krajowe przyjdzie nam poczekać do września. 1.09 pod Jasną Górę zawitają uczestnicy 3. rundy Drużynowego Pucharu Polski - kategorii "Open" oraz "Juniorów". Drużynowe ściganie dla zawodników do lat 18 zastąpi rywalizację indywidualną w "Open", a PFKS wprowadzając tę zmianę argumentowało, że w naszym kraju nie brakuje klubów, chcących stawiać na młodzież, wobec czego ich rywalizacja w swojej kategorii wiekowej może tylko pozytywnie na nich wpłynąć, a to tylko przełoży się na wyniki na etapie międzynarodowym.

Ostatnią imprezą, którą na chwilę obecną nam przyznano są Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków - do lat 12, 10 oraz 8 i 6. To świetna informacja szczególnie dla osób zaangażowanych w działalność Lwów Krasnali, gdzie szkoli się zaplecze podstawowej drużyny Lwów Avia. Te zawody rozegrane zostaną z kolei 28 września.

Lwy Częstochowa, Konrad Cinkowski

© Lwy Unimot Częstochowa 2013

Top Desktop version