Lwy Częstochowa

Switch to desktop Register Login

Reszelewski zawodnikiem Szawera

Mikołaj Reszelewski w sezonie 2019 nie będzie zdobywał punktów dla Lwów Avia Częstochowa. Zawodnik, który był do nas wypożyczony z PKS Wiraża Ostrów Wielkopolski postanowił kontynuować swoją karierę w leszczyńskim Szawerze.

Mikołajowi dziękujemy za wszystkie zdobyte dla nas punkty.

Reszelewski dołączył do naszej drużyny przed sezonem 2018, gdy tak naprawdę rozpadł się ostrowski Wiraż. Wówczas znalazł miejsce w składzie Tomasza Pokorskiego na pozycji juniorskiej i wystąpił w dziesięciu spotkaniach w Ekstralidze. Zdobył w nich 107 punktów i 7 bonusów, co uczynił w 45 biegach. Takie zdobycze dały mu dwudziestą drugą średnią biegową - 2.533.

Indywidualnie znalazł się w finałach Mistrzostw Polski oraz Europy Juniorów, w których nie udało mu się jednak zdobyć medalu. Poza podium stanął także m.in. w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Juniorów. Przyczynił się jednak brązowego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski, a z niezłej strony zaprezentował się także podczas 3. rundy Indywidualnego Pucharu Polski w Ostrowie Wielkopolskim.

W kolejnym sezonie będzie on startował już w barwach Szawera Leszno. Na obiekt nowego klubu ma znacznie bliższą drogę, a drugim czynnikiem był fakt, że to właśnie tam odbędą się m.in. Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów, więc doskonała znajomość leszczyńskiego toru pozwoli mu zostać jednym z kandydatów do medalu.

Mikołaju, dziękujemy za wszystkie zdobyte dla nas punkty!

Lwy Częstochowa, Konrad Cinkowski

© Lwy Unimot Częstochowa 2013

Top Desktop version