Lwy Częstochowa

Switch to desktop Register Login

Dziesiąty dzień i dziesięciu kolejnych zawodników w kadrze!

Zgodnie z naszym porannym wpisem w mediach społecznościowych, zdecydowaliśmy się dziś ogłosić nie jednego, nie dwóch, a... dziesięciu kolejnych zawodników w kadrze Lwów Avia Częstochowa, którzy będą bronić naszych barw w sezonie 2019!

To oznacza, że w chwili obecnej nasza kadra liczy już 30 zawodników.

Nasze dzisiejsze zestawienie zaczynamy od najmłodszych Lwów, które na co dzień trenują w szkółce prowadzonej przez Bartka Pawlika czyli Lwach Krasnale. Nasza kadra w najbliższym sezonie będzie liczyła czwórkę zawodników o statusie Żak - dziesięcioletniego Igora Ćwieka, jedenastoletnich Oskara Stąpora i Oskara Wajs, a także dwunastoletniego Filipa Łysakowskiego. Tego ostatniego mieliśmy okazję oglądać w akcji m.in. podczas Indywidualnych Mistrzostw Okręgu Południowego Żaków w Poczesnej, gdzie zajął wysokie trzecie miejsce.

Złoto w tej imprezie zdobył Jakub Deska, którego także będziemy dalej oklaskiwać punktującego w barwach Lwów, lecz ten zawodnik przechodzi już do kategorii Młodzików. W kadrze Tomka Pokorskiego ujrzymy także Nele Stacewicz, której pierwszym sukcesem na speedrowerowych torach jest brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Okręgu Południowego Kobiet, który rozegrano tak samo jak finał IMOPŻ w Gminie Poczesna. Stacewicz przegrała wówczas z Sandrą Charbich oraz tą, która nadal będzie ścigać się dla naszego klubu czyli Alicją Hamara.

Następne nazwisko to kolejna przedstawicielka kobiecego speedrowera, finalistka Indywidualnych Mistrzostw Europy Kobiet - Rozalia Modrzewska, która to w IMEKob., po dwóch seriach startów miała na swoim koncie trzy punkty, a po upadku w trzecim swoim wyścigu musiała wycofać się z dalszej rywalizacji.

Dwaj ostatni zawodnicy to doskonale znani częstochowskiej publiczności - Mateusz Radomski oraz Bartosz Giemza, który co prawda już coraz rzadziej zasiada roweru bez hamulców i nigdy nie deklaruje konkretnej ilości startów, ale na tyle na ile pozwala mu czas, zawsze stara się wspierać kolegów z drużyny.

Działacze naszego klubu wciąż prowadzą rozmowy z dwójką seniorów, która nie podjęła decyzji odnośnie swojej przyszłości w Ekstralidze.

Kadra Lwów Avia Częstochowa (stan na 10.01.2019):
Weterani
- Arkadiusz Dudek (ur. 1973)
- Dominik Rycharski (ur. 1978)

Seniorzy
- Maksymilian Dudek (r. 1986)
- Bartosz Giemza (ur. 1989)
- Piotr Jamroszczyk (ur. 1989)
- Sebastian Paruzel (ur. 1994)
- Bartłomiej Pawlik (ur. 1983)
- Tomasz Pokorski (ur. 1984)
- Marcin Szymański (ur. 1980)
- Tomasz Włodarczyk (ur. 1982)

Młodzieżowcy
- Nikodem Mlek (ur. 1998)
- Damian Natoński (ur. 1997)
- Mateusz Radomski (ur. 1998)
- Mateusz Złotnicki (ur. 1996)
- Kamil Paruzel (ur. 2000)
- Łukasz Mastalerz (ur. 2000)

Juniorzy
- Emil Krakowian (ur. 2001) (wypożyczony z PKS Victorii Poczesna)
- Rozalia Modrzewska (ur. 2002)
- Patryk Lukas (ur. 2002)

Kadeci
- Kamil Dembczyk (ur. 2003)
- Alicja Hamara (ur. 2003)

Młodzicy
- Braian Charbich (ur. 2005)
- Sandra Charbich (ur. 2005)
- Igor Czajkowski (ur. 2005)
- Jakub Deska (ur. 2006)
- Nela Stacewicz (ur. 2006)

Żaki
- Igor Ćwiek (ur. 2009)
- Filip Łysakowski (ur. 2007)
- Oskar Stąpor (ur. 2008)
- Oskar Wajs (ur. 2008)

Lwy Częstochowa, Konrad Cinkowski

© Lwy Unimot Częstochowa 2013

Top Desktop version