Lwy Częstochowa

Switch to desktop Register Login

Will Bristowe zawodnikiem Lwów Avia!

Jeszcze do niedawna wydawało się, że kadra Lwów Avia Częstochowa jest już praktycznie zamknięta, a do zwieńczenia budowania składu na sezon 2019 pozostawał jeden kontrakt. I miał być to jeden z wychowanków, ale w między czasie przekazujemy jeszcze jedną nową twarz w teamie.

Kontrakt z naszym klubem parafował Walijczyk.

Nowym nabytkiem Lwów Avia Częstochowa na sezon 2019 został reprezentant m.in. Poole CometsWill Bristowe, którego kibice mieli okazję już oglądać na naszym torze podczas niedawnych Mistrzostw Europy. Zawodnik zgłosił się do naszego klubu z zapytaniem czy istnieje możliwość, aby to w biało-zielonych barwach sprawdzić się w polskich rozgrywkach ligowych. Na co dzień trenuje do pięciu razy w tygodni, a ponadto poczynił spore inwestycje sprzętowe.

W niedawnym czempionacie o tytuł najlepszego speedrowerzysty w Europie udało mu się zajechać aż do półfinałów. Dopiero w ½ IME zdobywając tylko osiem punktów musiał pożegnać się z nadziejami na walkę o medale. Ponadto znalazł się w kadrze reprezentacji Walii na finał Drużynowych Mistrzostw Europy, w których zdobył to jedenaście punktów i przyczynił się do zdobycia przez swoją ekipę brązowego krążka. W jednym z biegów stoczył ładny pojedynek z Remiguszem Burchardtem.

Lwy Częstochowa, Konrad Cinkowski

© Lwy Unimot Częstochowa 2013

Top Desktop version