Lwy Częstochowa

Switch to desktop Register Login

EHAZET partnerem Lwów Avia!

Niezwykle miło nam poinformować, iż do grona partnerów Lwów Avia Częstochowa na sezon 2019 dołącza Przedsiębiorstwo Eksploatacji Hałd Hutniczych „EHAZET”.

Firma ta swoją działalność produkcyjną rozpoczęło od uruchomienia w listopadzie 1967r. Zakładu w Częstochowie eksploatującego hałdę Mirów, a następnie Raków przy Hucie im.Bieruta w Częstochowie, a obecnie Hucie stali Częstochowa.

Bilans działalności od roku 1967 Zakładu w Częstochowie jest imponujący. Odzyskano i przerobiono na kruszywa drogowe 35 mln ton żużla pochodzącego z hałd i produkcji bieżącej Huty Częstochowa oraz ponad 3 mln ton złomu wykorzystanego do produkcji stali i surówki. Od kilkunastu lat Huta Częstochowa jako jedyna w kraju nie ma hałd hutniczych, które powstawały w procesach przemysłowych przez ponad 100 lat. Przyjęto zasadę zagospodarowywania w pierwszej kolejności żużla z bieżącej produkcji. W ten sposób nie rosła nowa hałda w miejsce likwidowanych.W oparciu o własne doświadczenia i obserwację tego, co w tej dziedzinie dzieje się w świecie, uruchomiliśmy w 1999r. w Częstochowie jeden z najnowocześniejszych zakładów stacjonarnych produkujących wysokiej jakości kruszywa drogowe z żużli hutniczych.

W celu poprawy warunków pracy zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań, jak: sterowanie podczerwienią, zwrotne bębny piórowe, bez-prądowe separatory magnetyczne, których żywotność jest właściwie nieograniczona. Stworzono komfortowe warunki socjalne. Stworzenie nowoczesnych rozwiązań technicznych i socjalnych spowodowało wydatne polepszenie warunków pracy i wzrost produkcji. Produkowane zaś kruszywa stanowią cenny materiał w tworzeniu infrastruktury – budowy autostrad, dróg, poboczy i parkingów. Świadczymy usługi sprzętem budowlanym, takim jak koparki podsiębierne, młoty hydrauliczne, ładowarki i kruszarki mobilne.

Lwy Częstochowa, Konrad Cinkowski

© Lwy Unimot Częstochowa 2013

Top Desktop version